M ČR družstev do 15 let – bramborová

NOVÉ   30. 8. 2024

Máme zlato z MČR družstev do 12 let

V harrachovském Hotelu Fit Fun se ve dnech 14.–16. června konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků. Po devíti kolech jsme stanuli na 1. místě a překonali tak favorita BŠŠ Frýdek-Místek. Šestičlenné týmy byly tvořeny žáky narozenými v roce 2012 a mladšími s povinnou účastí dívky a nejmladšího žáka (do roku 2015). Na M ČR se probojuje jen 24 nejlepších týmů.

Naše vítězná sestava od první šachovnice: L. Zrůst, M. Artamonov, E. Kolář, T. Gernert, N. Kůsová (vyhrála všech 9 partií), E. Soukup. Trenérem družstva byl momentálně nejúspěšnější trenér v ČR S. Stárek.

22. ročník Poháru města Říčany

V sobotu skončil 22 ročník Poháru města Říčany. Hrálo se v netradičním termínu, ale i přesto se sešlo 148 hráčů. Na turnaji měli zastoupení i hráči z Indie, USA, Jihoafrické republiky, Moldavska a Ukrajiny. Pohár získal Rudolf Jun z Chotěboře. Nejlepším domácím hráčem v turnaji A byl Matouš Hlavina. Turnaj ovládl Jiří Matyska z Dukly Praha před příjemným překvapením – domácím Mikulášem Němcem.

O organizaci se starala Marie Jiroušková, poděkování přišlo z řad účastníků nejednou.

Bleskového turnaje se zúčastnilo 74 hráčů a prvenství se odnesl Jakub Vojta. Nejlepší domácí byl opět Matouš Hlavina.

Akce byla podpořena dotačním programem města Říčany.

Říčanské ženy stříbrné na M ČR

V rámci tradičního festivalu šachu a her – 35. pardubického festivalu Czech Open se hrálo i mezinárodní M ČR čtyřčlenných družstev. Rekordní byla účast, 147 týmů družstev ze šesti evropských zemí. Rekordní byl i výsledek KŠ Říčany 1925. Na start jsme postavili sedm družstev. Vynikajícího výsledku dosáhlo družstvo A ve složení J. Ocelák, D. Pražák, M. Hlavina, A. Mametev (host) a J. Š. Šimůnek obsazením 5. místa. Družstvo A žen si polepšilo oproti loňskému výsledku a získalo 2. místo ve složení A. M. Koubová, L. Slívová (obě host), M. Strnadová, S. Hosová, J. Dudková, N. Kůsová.

Zlatá z krajského přeboru H 10

I v letošním roce se ve Mšeném se konal ve dnech 22.–23. června Krajský přebor mládeže. Ve finále nastoupilo 144 hráčů. V kategorii chlapců se hrálo i o postupy na M Čech. V kategorii do 16 let skončil na 5. místě J. Pešek a postoupil na MČ. M Wiesner skončil 32. Podobně skončil 5. v kategorii do 12 let D. Janšta; 37. O. Glogar, 10. mezi dívkami K. Mikešová. Nejvíce radosti jsme měli v kat. H 10, když P. Hroník získal zlato. J. Doležel skončil 25.; 4. pak S. Hroníková a 5. V. Mikešová.